46. kolo hokejovej Tipsport extraligy

06.02.2012 Celý región

Slovan Bratislava - HK AutoFinance 3:4 pp (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 25. L. Hudáček (Štajnoch, Lipiansky), 53. M. Bartánus (A. Kudrna), 57. L. Kozák (M. Bartánus, Lipiansky) - 12. Kuľha (Michal Chovan), 19. Kuľha (Strömberg, Michal Chovan), 23. A. Kroták (R. Rapáč, Svačina), 62. Škovira (A. Kroták)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kukumberg (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Stano, 6637 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Kozák, Trška - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - M. Bartánus, Lipiansky, Hudáček - D. Skokan, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, Preisinger, Harvey
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym - Strömberg, Michal Chovan, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, S. Takáč, Kramár

Domáci sa v úvode museli brániť po vylúčení Bulíka, ale následne si zahrali dve presilovky. Prvú väčšiu šancu mal kapitán Šatan, no z uhla namieril len do Melicherčíka. Ten mal plné ruky práce aj v ďalších minútach, no puk za svoj chrbát nepustil. Slovan svoje šance zahodil a tak ako prví udreli hostia. V 12. minúte Karhunen vyrazil slabú Chovanovu strelu iba pred seba a Kuľha pohotovo zasunul puk do siete - 0:1. Bratislavčania na úvodný gól nedokázali odpovedať, hrali vlažne a popradskú bránku príliš neohrozili. V predposlednej minúte tak prišla druhá rana. Strömbergova prihrávka prešla krížom cez celé bránkovisko a Kuľha mal opäť ľahkú robotu a bez problémov doklepol puk do siete.
Krátko po prestávke bolo už 3:0 pre Poprad. Karhunen stratil puk za bránkou, Rapáč našiel voľného Krotáka a ten prestrelil brankára. Slovan odpovedal v 25. minúte po krásnej individuálnej akcii Hudáčeka. Domáci útočník sa uvoľnil v strednom pásme po pase Štajnocha, prekľučkoval cez dvoch obrancov a parádne zakončil - 1:3. Bratislavčanov gól nabudil, prebrali kontrolu nad zápasom a hostí zatlačil do obrany. V 27. minúte Švarný tesne minul odkrytú bránku, vzápätí skončil na ľade Šatan a domáci hrali presilovku. Nevyužil ju, ani ďalšie dve a v závere tretiny mohol prísť trest. Poprad mal asi 25 sekundovú výhodu o dvoch hráčov, no Karhunen tlaku odolal.
V záverečnom dejstve sa Popradčania zamerali na defenzívu a dobrým napádaním rušili väčšinu akcií Slovana už v zárodku. Domáci tak mali veľké problémy dostať sa cez stredné pásmo. Sedem minút pred koncom sa im to podarilo a akcia skončila gólom. Bartánus ustál súboj s dvoma protihráčmi a trafil k ľavej žŕdke - 2:3. Duel tak opäť nabral náboj. Slovan sa do súpera pustil a v 57. minúte sa Kozákovi podarilo vyrovnať na 3:3. O triumfe Popradu rozhodol v predĺžení Škovira.

Roman Stantien, asistent trénera Slovana: "Je to ďalší zápas v rade, keď sme nezachytili začiatok. Chalani potom dokázali, že hokej hrať vedia a za stavu 0:3 obrátili výsledok. To predĺženie dopadlo, ako dopadlo. Dúfam, že s tým cez reprezentačnú prestávku niečo spravíme a otočí sa to."
Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Obe mužstvá začali z defenzívy. Bolo to naším úmyslom, no mysleli sme si, že Slovan na nás vybehne a vytvorí si tlak. Bolo vidieť, že je tam obojstranný rešpekt, hra bola vyrovnaná. Bolo to o tom kryť stredné pásmo, obrannú tretinu hrať veľmi jednoducho a čakať na chyby súpera. My sme ich našťastie využili, viedli sme 2:0. Za stavu 3:0 sme mali šancu, ktorú sme nepremenili a dostali sme gól. Slovan začal tlačiť a my sme nezmyselne, v takom kŕči, stratili jeden bod. Dva body zo Slovana sa však počítajú a sme spokojní."

HKm Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 26. Zuzin (Méry), 40. Hraško - 24. P. Sivák (Richard Huna, D. Devečka), 34. T. Sýkora (Róbert Huna, D. Devečka), 48. Smotrila (M. Drevenák, D. Devečka)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: 24. Sivák (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Grečko, Snášel, 1700 divákov

Zvolen: Škrečko - Juraško, Hraško, M. Vantroba, J. Mucha, Jindra, Ťavoda - Marek Slovák, Lukáš Jurík, Baláž - Otčenáš, Brabenec, Čurilla - Méry, Trochta, Zuzin - Síkela, M. Jurík, Martin Ďaloga
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Harant - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Jarab, Kubiš

HK Nitra - HC Košice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 29. Martin Segľa (M. Štefanka, Tománek), 53. Rais (H. Ručkay, Ďurák) - 28. Zálešák (Dravecký, Homer)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, M. Orolin, 1583 divákov

HK Nitra: Šimboch - Rais, Ďurák, Vosátko, Ordzovenský, Martin Bača, Gurčík, Tůma, K. Grman - M. Mašlonka, Hamrák, H. Ručkay - M. Segľa, M. Štefanka, Tománek - Bene, Hrnka, Radulay - Petr Slovák, Káčer, Šumichrast
HC Košice: Halász - Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák, Matúš Chovan - Bartoš, Zálešák, Dravecký - Jenčík, Kristek, Michel Miklík - Piatak, Pašek, Marcel Haščák - Spilar, M. Baláž, Gmitter

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 8:2 (5:1, 0:1, 3:0)
Góly: 4. J. Hruška (Pojkar, Obdržálek), 8. Pojkar (Obdržálek), 9. Pojkar (Obdržálek, T. Višňovský), 14. Pojkar (J. Hruška, Obdržálek), 15. Lušňák (R. Konečný, Klejna), 49. Pojkar (J. Hruška), 59. Šátek, 60. R. Konečný (Lušňák) - 12. Fadrný (M. Výborný, V. Škoda), 39. Themár (Zukal, J. Cíger)
Vylúčení: 8:13 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Goga, J. Višňovský - Výleta, Šefčík, 1 762 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Gula, Křetinský - Obdržálek, J. Hruška, T. Višňovský - Klejna, Lušňák, R. Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek
Martin: M. Šimko (15. Volentier) - Drgoň, Brcko, Leško, M. Výborný, Zukal, Matejka, Škumát, Vartovník - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Fadrný - Miroslav Ižvolt, Macejka, Šišovský - Themár, J. Cíger, M. Sobota

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Pardavý (Gabriš, P. Fabuš), 20. R. Tvrdoň (Tybor, Mikula), 22. Nechala (R. Tvrdoň, Tybor), 58. A. Šťastný (Pardavý, P. Fabuš) - 24. Jokila (Kútny), 34. Cebák (Jokila), 36. Bambúch (Miroslav Hlinka, Kútny), 47. Jokila (Kristoffersson), rozhodujúci sam. nájazd: Nemček
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Valach, Zvrškovec, 1570 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, od 21. min Nechala - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - Sojčík, Melichárek, J. Gašparovič - O. Mikula, R. Tvrdoň, Tybor - od 41. min Fojtík
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Brňák, Kubka, M. Grman, Huba, Novajovský, Bambúch, od 21. min Beňa - F. Nemček, Jokila, Kristoffersson - M. Hlinka, Pulliaien, Kútny - Zorvan, Češík, Marcinek